Novinky

14.06.2019 Klub Pavlač uzavřen!

Od 14.6. je uzavřen Klub Pavlač, budeme se na děti těšit opět v září v nově zrekonstruovaném prostoru Pavlače. Děkujeme za pochopení😅

20.05.2019 Rekonstrukce Klubu Pavlač!

Z důvodu rekonstrukce bude klub v termínu 20.5. do 25.5. uzavřen. Děkujeme za pochopení.

26.04.2019 V PÁTEK JE ZAVŘENÁ KANCELÁŘ

Omlouváme se, ale z důvodu konání Dne země je v pátek 26.4. zavřená kancelář.

Akreditovaný kurz keramiky pro pedagogy úspěšně proběhl

26.10.2018 V pátek 26.10 jsme úspěšně zakončili Kurz keramiky v Ateliéru Hliněnka. Akreditovaný kurz „Základy keramických technik“ proběhl formou tvůrčí dílny v rozsahu 24 hodin, účastníky seznámil s celou škálou technologických a metodických postupů při práci s keramickou hlínou a glazurami v hobby dílnách. Vyzkoušeli jsme si nejen základní metodické a technologické postupy tvorby z plátu, šňůrovou techniku, modelování z ruky, razítka, reliéf, malbu engobou, techniku sgrafita, majolikovou malbu na hrneček ale i jsme nakoukli pod pokličku lití do sádrových forem.
 
Program kurzu byl zaměřen jak na úplné začátečníky tak i mírně pokročilé keramiky. Kurz je určen pro pedagogy volného času, učitele MŠ, ZŠ, SOŠ a SOU, speciálních škol, ZUŠ a SUŠ, vychovatele, učitele - vedoucích školních zájmových kroužků a klubů v rámci DVPP, ale samozřejmě i pro všechny, které hlína uchvátila a chtějí se posunout dál.
 
Další kurz „Základy keramických technik“ pro Vás chystáme opět na podzim 2019 a navazující kurz: „Pokročilé keramické techniky“ na jaro 2019.
 
V případě zájmu o detailní informace nás neváhejte kontaktovat na hlinenkaatelier@ostrov-svc.cz nebo loumova@ostrov-svc.cz .

Fotogalerii z kurzu naleznete ve fotogalerii.