Novinky

29.10.2018 Podzimní prázdniny 29. a 30.10.

Pondělní a úterní kroužky se v době podzimních prázdnin nekonají. Kancelář Ostrova bude v těchto dnech také uzavřena, budeme se na vás těšit opět ve středu 31.10.

24.10.2018 Dětská scéna bude!!!

Více informací a přihlášky na webu: https://www.ostrov-svc.cz/krouzky/192-detska-scena

17.09.2018 Otevření Klubu Pavlač

Klub Pavlač bude otevřen od 17.9. 2018.

Akreditovaný kurz keramiky pro pedagogy úspěšně proběhl

26.10.2018 V pátek 26.10 jsme úspěšně zakončili Kurz keramiky v Ateliéru Hliněnka. Akreditovaný kurz „Základy keramických technik“ proběhl formou tvůrčí dílny v rozsahu 24 hodin, účastníky seznámil s celou škálou technologických a metodických postupů při práci s keramickou hlínou a glazurami v hobby dílnách. Vyzkoušeli jsme si nejen základní metodické a technologické postupy tvorby z plátu, šňůrovou techniku, modelování z ruky, razítka, reliéf, malbu engobou, techniku sgrafita, majolikovou malbu na hrneček ale i jsme nakoukli pod pokličku lití do sádrových forem.
 
Program kurzu byl zaměřen jak na úplné začátečníky tak i mírně pokročilé keramiky. Kurz je určen pro pedagogy volného času, učitele MŠ, ZŠ, SOŠ a SOU, speciálních škol, ZUŠ a SUŠ, vychovatele, učitele - vedoucích školních zájmových kroužků a klubů v rámci DVPP, ale samozřejmě i pro všechny, které hlína uchvátila a chtějí se posunout dál.
 
Další kurz „Základy keramických technik“ pro Vás chystáme opět na podzim 2019 a navazující kurz: „Pokročilé keramické techniky“ na jaro 2019.
 
V případě zájmu o detailní informace nás neváhejte kontaktovat na hlinenkaatelier@ostrov-svc.cz nebo loumova@ostrov-svc.cz .

Fotogalerii z kurzu naleznete ve fotogalerii.