05.10.2020 Klub Pavlač uzavřen

Klub Pavlač po dobu nouzového stavu uzavřen! Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, která vydala mimořádná opatření při epidemii na území Středočeského kraje DDM "OSTROV" SLANÝ NEBUDE REALIZOVAT ZÁJMOVOU ČINNOST OD 5. 10. DO 18. 10. 2020. Týká se i činnosti Klubu Pavlač.

14.09.2020 Pavlač otevřena :-)

Těšíme se na Vás v klubu Pavlač! Začínáme v pondělí 14.9., otvírací doba bude: PO - ČT 13:00 - 16:00 PÁ 13:00 - 15:00

19.05.2020 Kroužky na příští školní rok spouštíme 1.6.!

Přihlašování bude otevřeno v 9:00.

18.05.2020 Klub Pavlač se již do prázdnin neotevře.

Klub Pavlač zůstává nadále uzavřen.

11.05.2020 Nové úřední hodiny pro veřejnost

Od 11.5. je Ostrov znovu otevřen pro veřejnost v těchto úředních hodinách: PO-PÁ 7-13:00.

16.03.2020 Ostrov je pro veřejnost uzavřen!

S ohledem na stávající situaci je Ostrov pro veřejnost uzavřen. V případě, že se s námi potřebujete spojit, využijte prosím primárně emaily na jednotlivé pracovníky nebo volejte na telefon 737 521 978 nebo 605 763 241. O opětovném otevření či změně vás budeme informovat.

17.01.2020 Pozor! v pátek 17.1. není klub Pavlač!

Z technických důvodů bude Pavlač uzavřena.

Speciální programy ICM

Živá knihovna aneb život po střední škole

Nabídneme studentům k dialogu různorodé a inspirativní reálné osobnosti – živé knihy, které budou sdílet se studenty, jak vypadala jejich životní cesta v období ukončování SŠ a po jejím absolvování. Příběhy jsou pestré a inspirativní. Workshop probíhá v AJ, takže je vhodný do hodin angličtiny.

Cena: zdarma
Cílová skupina:   studenti SŠ ( 3.- 4. ročník)
Časová  dotace: 2 vyučovací hodiny
Místo výuky:  SŠ

Workshop „Vlastní jedinečnost“

Cílem je podpořit studenty, aby si byli vědomi v čem tkví jejich potenciál (jejich schopnosti, silné stránky a temperament osobnosti, způsoby efektivní komunikace)  a jak je využít v budoucím zaměstnání. Na workshopu se podílejí i naši dva dobrovolníci César ze Španělska a Delphine z Francie. Celý workshop probíhá v anglickém jazyce, takže je vhodný do hodin angličtiny..

Cena: zdarma
Cílová skupina:  studenti SŠ ( 3.-4. ročník )
Časová  dotace: 2 vyučovací hodiny
Místo výuky:  SŠ

Adaptační programy pro 1. ročníky SŠ

Cílem adaptačních programů určených pro studenty 1. ročníku SOU Slaný je vzájemné seznámení nových příchozích studentů z různých škol, podpořit rozvoj skupiny a posílit pozitivní vztahy se všemi zúčastněnými. Cílem je rozvíjet spolupráci v kolektivu tak, aby nová třída fungovala jako tým, který se vzájemně podporuje. Program je sestaven tak, aby navodil a podpořil otevřené vztahy mezi studenty, kde panuje vzájemný respekt. Tento program obsahuje zábavné hry na seznámení, dále součástí programu je hra „Nálepky“ pro prevenci šikany, rozbíjení stereotypů „nálepek“ mezi studenty a jak zvládnout konfliktní situace. A ve třetím bloku programu si studenti sami stanoví vlastní vizi třídy: „Jakou chtějí mít třídu a jak tuto vizi naplňovat.“
Jaké vztahy chtějí mít mezi sebou, atd. A tuto vizi třídy společně namalovat na velký papír a následně společně odprezentovat.Délka programu dle domluvy. Délka programu může být od čtyř vyučovacích hodin až po celý den.

Cena: 150 Kč za osobu na 4 hodiny programu
Cílová skupina: 1 ročníky SŠ
Časová dotace: 4 hodiny programu (dle domluvy se může upravit, program i na celý den)
Místo výuky: SŠ

Workshop „ VÝBĚR VŠ / KARIÉRY“

Poradenství formou workshopu, během kterého si studenti mohou ujasnit své talenty a osobnostní zaměření pomocí japonské metody IKIGAI a 9 druhů inteligence. Následně vypracujeme základní plán s každým studentem ve skupinách i individuálně: vize, potřebné vzdělání a kompetence pro naplnění vize, krok za krokem v reálném životě. Workshop může být jak v češtině, tak v angličtině.

Cílová skupina: SŠ
Časová dotace: 1-2 vyučovací hodiny
Místo výuky: SŠ

Živá knihovna aneb „Slaňáci na přírodno“

Šest mladých studentů ze Slaného se podělí o svoje získané poznatky z jejich vzdělávacího celoročního solidárního projektu. Cílem programu je posílit a zlepšit vědomý přístup lidí z okolí Slaného k přírodě a postupně vytvořit komunitu vzájemně se podporujících lidí se zájmem o životní prostředí okolo nich.
Hlavními tématy programu jsou: návrat vody do krajiny, výsadba stromů, recyklace, životospráva, sociální sítě a mapování okolí. Program organizujeme ve spolupráci s Knihovnou Václava Štecha ve Slaném.
Tento program je předběžně plánován na 1. pol. června 2021

Cena: zdarma (program je předběžně plánován na 1. pol. června 2021)
Cílová skupina: 2. stupeň ZŠ a SŠ
Časová dotace: 2x 45min
Místo výuky: Knihovna Václava Štecha ve Slaném

Workshopy dle potřeb ZŠ a SŠ šité na míru

Jsme schopni pro vás nachystat workshopy šité přímo na míru pro Vaši školu. Může to být workshop o bezpečnosti na internetu nebo workshop jak recyklovat, či o zdravé životosprávě, ochraně přírody nebo workshopy šité přímo na Vámi požadované téma. Používáme neformální metody vzdělávání, při kterých se žáci uvolní a jsou schopni kreativně přemýšlet a pracovat. Workshopy jsou vždy interaktivní, kdy každý člen třídy je vtažen do aktivity a díky tomuto přístupu si žáci, či studenti odnesou z workshopu nejvíc. Workshopy vedeme zábavnou formou, a tak u žáků vzniká přirozená vnitřní motivace ke vzdělávání, která žáky baví a rozvíjí.

Cena: dle dohody
Cílová skupina: ZŠ, SŠ