31.08.2022 Klub Pavlač bude otevřen v týdnu od 19.9.!

Volnočasový klub Pavlač zahájí činnost třetí týden v září;-)

13.06.2022 Poslední týden je i na Pavlači!

Volnočasový klub Pavlač končí tento týden!

13.06.2022 Tento týden končí většina kroužků!

Poslední hodiny kroužků probíhají tento týden:-)

01.06.2022 Přihlašování na kroužky spuštěno!

Ode dneška najdete na našem webu nabídku kroužků na nový školní rok, přihlašování spouštíme 1.6. v 9:00. Nabídka je široká, věříme, že si každý najde to své.

06.01.2022 Přednostní přihlašování na tábory spuštěno!

Pozor, pouze pro děti, co s námi byly a na "svůj" tábor;-)

09.09.2021 Otevření Klubu Pavlač

Klub Pavlač bude otevřen od pondělí 13.9.!

18.05.2021 Nabídka kroužků zveřejněna!

Nabídka kroužků na další školní rok je nově zveřejněna na našem webu v sekci KROUŽKY. Přihlašování otvíráme tradičně na Den dětí - 1.6. v 9:00.

16.04.2021 V pátek je zavřeno!

V pátek 16. dubna je z provozních důvodů Ostrov pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 Klub Pavlač zůstává zatím uzavřen.

Volnočasový klub zůstává do odvolání uzavřen.

05.10.2020 Klub Pavlač uzavřen

Klub Pavlač po dobu nouzového stavu uzavřen! Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, která vydala mimořádná opatření při epidemii na území Středočeského kraje DDM "OSTROV" SLANÝ NEBUDE REALIZOVAT ZÁJMOVOU ČINNOST OD 5. 10. DO 18. 10. 2020. Týká se i činnosti Klubu Pavlač.

Speciální programy ICM

Živá knihovna aneb život po střední škole

Nabídneme studentům k dialogu různorodé a inspirativní reálné osobnosti – živé knihy, které budou sdílet se studenty, jak vypadala jejich životní cesta v období ukončování SŠ a po jejím absolvování. Příběhy jsou pestré a inspirativní. Workshop probíhá v AJ, takže je vhodný do hodin angličtiny.

Cena: zdarma
Cílová skupina:   studenti SŠ ( 3.- 4. ročník)
Časová  dotace: 2 vyučovací hodiny
Místo výuky:  SŠ

Workshop „Vlastní jedinečnost“

Cílem je podpořit studenty, aby si byli vědomi v čem tkví jejich potenciál (jejich schopnosti, silné stránky a temperament osobnosti, způsoby efektivní komunikace)  a jak je využít v budoucím zaměstnání. Na workshopu se podílejí i naši dva dobrovolníci César ze Španělska a Delphine z Francie. Celý workshop probíhá v anglickém jazyce, takže je vhodný do hodin angličtiny..

Cena: zdarma
Cílová skupina:  studenti SŠ ( 3.-4. ročník )
Časová  dotace: 2 vyučovací hodiny
Místo výuky:  SŠ

Adaptační programy pro 1. ročníky SŠ

Cílem adaptačních programů určených pro studenty 1. ročníku SOU Slaný je vzájemné seznámení nových příchozích studentů z různých škol, podpořit rozvoj skupiny a posílit pozitivní vztahy se všemi zúčastněnými. Cílem je rozvíjet spolupráci v kolektivu tak, aby nová třída fungovala jako tým, který se vzájemně podporuje. Program je sestaven tak, aby navodil a podpořil otevřené vztahy mezi studenty, kde panuje vzájemný respekt. Tento program obsahuje zábavné hry na seznámení, dále součástí programu je hra „Nálepky“ pro prevenci šikany, rozbíjení stereotypů „nálepek“ mezi studenty a jak zvládnout konfliktní situace. A ve třetím bloku programu si studenti sami stanoví vlastní vizi třídy: „Jakou chtějí mít třídu a jak tuto vizi naplňovat.“
Jaké vztahy chtějí mít mezi sebou, atd. A tuto vizi třídy společně namalovat na velký papír a následně společně odprezentovat.Délka programu dle domluvy. Délka programu může být od čtyř vyučovacích hodin až po celý den.

Cena: 150 Kč za osobu na 4 hodiny programu
Cílová skupina: 1 ročníky SŠ
Časová dotace: 4 hodiny programu (dle domluvy se může upravit, program i na celý den)
Místo výuky: SŠ

Leták ke stažení:
Adaptační kurzy SŠ + prima - leták
Adaptační kurzy pro 6.ročníky - leták

Workshop „ VÝBĚR VŠ / KARIÉRY“

Poradenství formou workshopu, během kterého si studenti mohou ujasnit své talenty a osobnostní zaměření pomocí japonské metody IKIGAI a 9 druhů inteligence. Následně vypracujeme základní plán s každým studentem ve skupinách i individuálně: vize, potřebné vzdělání a kompetence pro naplnění vize, krok za krokem v reálném životě. Workshop může být jak v češtině, tak v angličtině.

Cílová skupina: SŠ
Časová dotace: 1-2 vyučovací hodiny
Místo výuky: SŠ

Živá knihovna aneb „Slaňáci na přírodno“

Šest mladých studentů ze Slaného se podělí o svoje získané poznatky z jejich vzdělávacího celoročního solidárního projektu. Cílem programu je posílit a zlepšit vědomý přístup lidí z okolí Slaného k přírodě a postupně vytvořit komunitu vzájemně se podporujících lidí se zájmem o životní prostředí okolo nich.
Hlavními tématy programu jsou: návrat vody do krajiny, výsadba stromů, recyklace, životospráva, sociální sítě a mapování okolí. Program organizujeme ve spolupráci s Knihovnou Václava Štecha ve Slaném.
Tento program je předběžně plánován na 1. pol. června 2021

Cena: zdarma (program je předběžně plánován na 1. pol. června 2021)
Cílová skupina: 2. stupeň ZŠ a SŠ
Časová dotace: 2x 45min
Místo výuky: Knihovna Václava Štecha ve Slaném

Workshopy dle potřeb ZŠ a SŠ šité na míru

Jsme schopni pro vás nachystat workshopy šité přímo na míru pro Vaši školu. Může to být workshop o bezpečnosti na internetu nebo workshop jak recyklovat, či o zdravé životosprávě, ochraně přírody nebo workshopy šité přímo na Vámi požadované téma. Používáme neformální metody vzdělávání, při kterých se žáci uvolní a jsou schopni kreativně přemýšlet a pracovat. Workshopy jsou vždy interaktivní, kdy každý člen třídy je vtažen do aktivity a díky tomuto přístupu si žáci, či studenti odnesou z workshopu nejvíc. Workshopy vedeme zábavnou formou, a tak u žáků vzniká přirozená vnitřní motivace ke vzdělávání, která žáky baví a rozvíjí.

Cena: dle dohody
Cílová skupina: ZŠ, SŠ